szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI
TRENDY I TENDENCJE

27-05-2021

Odrabiamy zaległości względem rynków wschodzących

Źródło: Unsplash

Bądź na bieżąco! Zapisz się na NEWSLETTER

W ostatnich miesiącach - a szczególnie w maju - rodzimy rynek akcji nie przejmuje się zbytnio zadyszką na rynkach wschodzących. WIG na poziomach najwyższych od 2018 roku, a MSCI Emerging Markets w trendzie bocznym poniżej lutowej górki.

Czy oznacza to, że rodzimy indeks niebezpiecznie oderwał się od tradycyjnej więzi łączącej go z globalnym benchmarkiem? To chyba byłoby zbyt daleko idące stwierdzenie, bo chociaż krótkoterminowo WIG jest relatywnie mocniejszy, to z bardziej długoterminowej perspektywy okazuje się, że ciągle dopiero ... redukuje zaległości względem emerging markets. Zauważmy, że dochodowa wersja indeksu MSCI EM już w zeszłym roku pobiła historyczny rekord, podczas gdy WIG dopiero się do niego zbliża.

Zaległości, o których pisaliśmy wielokrotnie już w ubiegłym roku, widać ciągle również jeśli chodzi o wskaźniki wyceny takie jak cena do wartości księgowej. Dyskonto w wycenie polskich akcji dopiero zaczęło się zmniejszać z rekordowych rozmiarów.

Reasumując, w ostatnich miesiącach krajowe akcje wreszcie nadrabiają rekordowe zaległości względem indeksu rynków wschodzących, który z kolei przeżywa zadyszkę.


tomasz.hondo@quercustfi.pl

Artykuł wyraża poglądy autora i nie stanowi oficjalnej rekomendacji Quercus TFI S.A.

Wszystkie wiadomości

INFO

ZAGŁOSUJ

Kiedy większa (>10%) korekta spadkowa S&P 500?

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna