Wszystkie aktualności | Qnews - Edukacyjny Portal Dla Inwestorów

newsletter

quercus

Wszystkie aktualności

Zyski amerykańskich spółek poprawiają się, ale na razie dużo wolniej niż ceny akcji

Źródło: Unsplash
W I kwartale kontynuowana była poprawa dynamiki przychodów ze sprzedaży i zysku na akcję spółek z S&P 500. Narzekać można zaś na to, że ta dynamika pozostaje ciągle dużo niższa niż tempo zwyżki giełdowego indeksu.

Nvidia, gwiazda Wall Street, cały czas błyszczy

Ilustracja własna
Najnowsze wyniki finansowe dostawcy rozwiązań dla rozwoju sztucznej inteligencji podtrzymały spektakularne tempo wzrostu. Sprawdzamy, jak wyglądają wskaźniki wyceny spółki, która w krótkim czasie awansowała na trzecie miejsce wśród gigantów Wall Street pod względem kapitalizacji.

Impulsy z Chin, a polskie akcje

Ilustracja własna
Wyczekiwane ożywienie na chińskiej giełdzie pozytywnie promieniuje również na polskie akcje. Jaką wizję kreśli natomiast tzw. chiński impuls kredytowy, który zdaje się mieć ciągle właściwości wyprzedzające względem naszego rodzimego rynku?

"Reguła gotówkowa" o krok od sygnału sprzedaży

Ilustracja własna
Udział gotówki w portfelach wg sondażu Bank of America znalazł się o krok od poziomu, poniżej którego włącza się teoretycznie sygnał sprzedaży ryzykownych aktywów. Czy inne wskaźniki z gamy BofA potwierdzają ten ostrzegawczy ton?

Hossa coraz bardziej dojrzała, ale czy powiedziała już ostatnie słowo?

Ilustracja własna
Gdyby hossa miała zakończyć się już na obecnym pułapie, nie miałaby się czego powstydzića. Wyjście WIG poza naszą wcześniejszą strefę docelową 83-88 tys. pkt. jest możliwe, ale już po przekroczeniu 89 tys. pkt indeks będzie technicznie wykupiony bardziej niż na szczytach 6 z ostatnich 7 rynków byka.

Dezinflacja sprzymierzeńcem inwestorów

Ilustracja własna
Roczne tempo inflacji bazowej CPI w USA jest najniższe od trzech lat. Rynki odetchnęły z ulgą, S&P 500 sięgnął po nowy rekord. Powracają oczekiwania na obniżki stóp procentowych.

Półtora roku zwyżki globalnego wskaźnika OECD

Źródło: Unsplash (M. Housel)
Globalny wskaźnik wyprzedzający OECD ma za sobą 18 miesięcy wzrostu. Dokładnie w połowie historycznych przypadków zwyżka kończyła się najpóźniej właśnie po upływie takiego czasu. Na razie jednak nie widać oznak utraty wigoru.

Mimo rekordów WIG-u, coraz mniej spółek uczestniczy w hossie na GPW

Ilustracja własna
Rozbudowujemy nasze narzędzia o wskaźniki pokazujące tzw. szerokość hossy na polskim rynku akcji. Wyniki obliczeń są zaskakujące – mimo rekordów WIG-u, coraz mniej spółek jest notowanych wyżej niż rok wcześniej, a coraz więcej – niżej. Jakie znaczenie mogą mieć te sygnały?

Polskie akcje ciągle wśród najlepszych

Ilustracja własna
Nieprzerwanie od 9 miesięcy polskie akcje (MSCI Poland) utrzymują się w czołówce naszego globalnego rankingu 12-miesięcznych, dolarowych stóp zwrotu. Niewiele brakuje do powtórzenia wyniku z 2017 roku. Co działo się potem?

Przybywa banków centralnych tnących stopy

Ilustracja własna
Szeroko komentowana, pierwsza w tym cyklu obniżka stóp procentowych w Szwecji to kolejny sygnał rozkręcającej się stopniowo globalnej fali obniżek kosztów pieniądza. Jakie są implikacje dla akcji i obligacji?

Info

Quercus TFI S.A.:

nasza misja ESG

to edukacja ekonomiczna

Barometry Qnews.pl

Zagłosuj

S&P 500 zakończy ten rok:

Wybory