Wszystkie aktualności | Qnews - Edukacyjny Portal Dla Inwestorów

newsletter

quercus

Wszystkie aktualności

Linia bessy przebita i co dalej?

""
Analiza techniczna dostarczyła kolejnych argumentów giełdowym bykom wraz z przebiciem przez S&P 500 linii bessy. Ale nie wszystkie kluczowe poziomy oporu zostały już sforsowane.

2022 rok potwierdził „efekt małych spółek” na GPW

GPW
Czy fakt, że w ubiegłym trudnym roku indeks małych spółek odnotował najlepszy wynik spośród benchmarków GPW to przypadek? Raczej nie, bo przewagę sWIG80 widać w każdym ze zbadanych przez nas horyzontów czasowych.

S&P 500 odbija, PKB (na razie) hamuje

""
Wzrost amerykańskiego PKB liczony rok do roku w IV kwartale obniżył się do 1,0 proc., czyli poziomu najniższego od 8 kwartałów. Przyglądamy się historycznym scenariuszom po podobnym wyhamowaniu dynamiki.

12 mld zł w PPK

""
Współczynnik partycypacji w pracowniczych planach kapitałowych ciągle rozczarowuje, ale mimo to PPK mają za sobą trzeci rok stopniowego przyrostu aktywów. Rośnie też ich znaczenie na GPW.

LEI najniżej od dwóch lat

""
Jak na razie renomowany Leading Economic Index (LEI) Conference Board nie potwierdza jeszcze apetytu giełdowych byków na nową hossę. W grudniu znalazł się najniżej od 25 miesięcy.

Trzeci największy spadek "margin debt"

""
W 2021 roku ostrzegaliśmy o nadmiernym przyroście długu na rachunkach maklerskich w USA. Teraz dla odmiany jest on po 35-proc. odchudzeniu, trzecim największym w historii.

Value najlepsze w 2022. Na długą metę wygrywa Quality

Źródło: Unsplash (M. Housel)
2022 rok stał pod znakiem silnych rozbieżności w stopach zwrotu między poszczególnymi globalnymi indeksami „czynnikowymi” MSCI. Sprawdzamy też, które z nich najlepiej radziły sobie w długim okresie.

Silny optymizm w sondażu SII

""
Odsetek "byków" (optymistów) w sondażu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych osiągnął jeden z najwyższych w historii poziomów. Sprawdzamy co potem działo się w indeksem WIG.

Poprawa na GPW nadeszła za szybko?

""
Nasza analiza wskaźników wyprzedzających (CLI) OECD pokazuje zielone światełko na horyzoncie. Sęk w tym, na tym tle ostatnia fala wzrostowa na GPW jawi się jako przedwczesna.

Chiński impuls pomógł, ale znów zaczyna słabnąć

""
Poprawa chińskiego impulsu kredytowego jako jedyne spośród śledzonych przez nas narzędzi z wyprzedzeniem sygnalizowała obecne ożywienie na GPW. Ale ów impuls znów zaczyna słabnąć.

Info

Quercus TFI S.A.:

nasza misja ESG

to edukacja ekonomiczna

Barometry Qnews.pl

Zagłosuj

Udany styczeń na rynkach akcji to:

Wybory