Wszystkie aktualności | Qnews - Edukacyjny Portal Dla Inwestorów

newsletter

quercus

Wszystkie aktualności

Akcje małych spółek piąty miesiąc z rzędu na plusie

Ilustracja własna
Luty przyniósł ponowne przyspieszenie hossy na rynkach akcji i podtrzymał dobrą passę w segmencie obligacji o zmiennym oprocentowaniu. Zadyszkę odnotowały obligacje stałokuponowe i złoto.

Co rozpędzanie się gospodarki oznacza dla akcji?

Ilustracja własna
Najnowsze szacunki GUS za IV kwartał ub.r. potwierdziły, że wzrost polskiego PKB stopniowo przyspiesza. To dobra informacja, choć jednocześnie warto pamiętać, że dyskontowanie tego przyspieszenia na rynku akcji rozpoczęło się z dużym wyprzedzeniem.

12-miesięczny potencjał WIG-u - jaki jest obecnie?

Ilustracja własna
Dodajemy do naszej listy obserwacyjnej niezwykle użyteczny wskaźnik, pokazujący jaki jest potencjał WIG-u względem 12-miesięcznego poziomu docelowego wyliczonego na podstawie szacunków analityków dla poszczególnych spółek.

Ryzyko wyceniane najniżej od dwóch lat

Źródło: Unsplash
Spread na rynku obligacji typu "high yield" w USA jest coraz bliżej kilkunastoletniego minimum sprzed dwóch lat. Rosnący apetyt na ryzyko na rynkach finansowych sprawia, że premia za to ryzyko staje się coraz mniejsza.

Kolejny etap hossy przybliżył WIG do teoretycznych poziomów docelowych

Ilustracja własna
Dojście przez WIG do 83 tys. pkt. i zwiększenie skali zwyżki powyżej 80 proc. to powody do świętowania, ale też przypomnienie, że indeks jeszcze bardziej zbliżył się do teoretycznych celów obecnej hossy. Te najniżej spośród oszacowanych przez nas poziomów docelowych zostały już nawet osiągnięte. Pozostałe są w przedziale 83-88 tys. pkt.

Rynki wschodzące o krok od ważnego sygnału

Ilustracja własna
Pozostający daleko w tyle za amerykańskimi indeksami benchmark rynków wschodzących podejmuje kolejną próbę wybicia górą z wielomiesięcznego trendu bocznego. Zerkamy na wyceny akcji na emerging markets.

Wskaźnik LEI jednak nie przestał spadać

Ilustracja własna
Miesiąc temu cieszyliśmy się z wyhamowania spadku wskaźnika wyprzedzającego Conference Board, który to spadek zdaje się wiązać z bardzo wąskim charakterem hossy na Wall Street. W styczniu niestety zniżka LEI znów przyspieszyła. Ekonomiści Conference Board dopatrzyli się przynajmniej pozytywów w niuansach dotyczących komponentów LEI.

Wyniki ulubieńca Wall Street kluczowe dla nastrojów?

Źródło: Unsplash
Wydarzeniem numer jeden tego tygodnia na Wall Street będzie publikacja wyników finansowych koncernu technologicznego NVIDIA, przysłowiowej ikony branży AI (sztucznej inteligencji).

WIG powyżej 80 tys. pkt. i co dalej?

Ilustracja własna
Pokonując próg 80 tys. pkt., WIG znalazł się ponad 75 proc. powyżej dna bessy. Dobra wiadomość - żadna hossa z tych, które miały miejsce po głębokich bessach, nie zakończyła się jeszcze na takim etapie. Ile czasu i miejsca pozostało?

Silny wzrost zysków to mocny atut spółek technologicznych. Ale co z wycenami?

Ilustracja własna
Wspinaczka indeksu Nasdaq-100 na przestrzeni lat ma fundamentalne oparcie w postaci poprawiających się systematycznie wyników finansowych. Po przekroczeniu przez wskaźnik ceny do prognozowanych zysków spółek pułapu 30 pkt pojawia się jednak pytanie o to, czy wyceny akcji nie stają się znów zbyt optymistyczne.

Info

Quercus TFI S.A.:

nasza misja ESG

to edukacja ekonomiczna

Barometry Qnews.pl

Zagłosuj

Pierwsza obniżka stóp w USA w:

Wybory