szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI
TRENDY I TENDENCJE

12-02-2019

W połowie drogi od paniki do euforii

Bądź na bieżąco! Zapisz się na NEWSLETTER

Regularnie monitorujemy wskaźnik BofAML Bull & Bear, który wsławił się nie tylko wygenerowaniem z chirurgiczną precyzją sygnału sprzedaży globalnych akcji w końcu stycznia 2018 roku, ale też ostatnio - na początku stycznia dał (trafny jak na razie) sygnał ich odkupienia.

Ponad miesiąc później okazuje się, że barometr globalnych nastrojów ... znalazł się niemal dokładnie w połowie przedziału swoich wahań (4,4 pkt.).

Po skrajnym pesymizmie na giełdach (czytaj: okazji do zakupów) z przełomu roku nie ma więc już śladu, ale o niebezpiecznym optymizmie też nie można jeszcze mówić. Mimo że - jak odnotowują analitycy BofA - w niektórych kategoriach ryzykownych aktywów pojawiły się już znaczne napływy kapitału do funduszy (napływy to jeden z czynników branych pod uwagę przy obliczaniu wskaźnika - im są większe, tym wyżej jest wskaźnik).

Stratedzy BofAML zakładają, że przesuwanie się kapitałów ku ryzykownym aktywom może nadal postępować, m.in. dzięki zwrocie w polityce Fedu.

tomasz.hondo@quercustfi.pl

Niniejsza analiza ma wyłącznie charakter edukacyjny i nie powinna być traktowana jako rekomendacja inwestycyjna lub informacja sugerująca określoną strategię inwestycyjną.

Wszystkie wiadomości

INFO

ZAGŁOSUJ

O ile łącznie Fed obniży jeszcze stopy proc. do końca tego roku?

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna