szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI
TRENDY I TENDENCJE

27-02-2015

Tydzień na GPW: ciut za szybko?

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na NEWSLETTER

Na początek trochę ... wspomnień. Pierwszy artykuł, jaki ukazał się na Qnews.pl w tym roku, był zatytułowany "Comeback maluchów na GPW?". Po prawie dwóch miesiącach od tego czasu postawiona tam diagnoza okazuje się trafna - akcje małych spółek są póki co hitem inwestycyjnym GPW w tym roku. Hitem do tego stopnia, że można się już zastanawiać czy krótkoterminowo koniunktura nie stała się zbyt gorąca.

Wskaźnik RSI pokazuje krótkoterminowe wykupienie

Problem ten można zaprezentować w szerszym kontekście.

Schemat cyklu giełdowego

 

Idea jest taka, że mamy do czynienia z dwoma rodzajami cyklu giełdowego - głównym oraz krótkoterminowym. Cykl krótkoterminowy niejako oscyluje wokół głównego (który może obejmować wiele miesięcy). Ryzyko jest takie, że cykl krótkoterminowy jest już na zaawansowanym etapie, na którym korekta byłaby czymś naturalnym.

Na dłuższą metę oczywiście bardziej liczy się cykl główny, który naszym zdaniem jest w fazie wzrostowej (w poniedziałek wskażemy pięć czynników, które sprzyjają ugruntowaniu tej tendencji). Zauważmy też, że w czasie gdy cykl główny jest wzrostowy, wówczas szczyt każdego kolejnego cyklu krótkoterminowego jest położony powyżej szczytu poprzedniego takiego cyklu.

 

tomasz.hondo@quercustfi.pl

 

Wszystkie wiadomości

INFO

ZAGŁOSUJ

Najwyższe stopy zwrotu w drugim półroczu dadzą:

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna