szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI
TRENDY I TENDENCJE

20-02-2015

Raport tygodniowy: kroczek po kroczku w słusznym kierunku

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na NEWSLETTER

Rynek akcji

Przed tygodniem zwracaliśmy uwagę na pozytywne zjawiska na rynku małych spółek. Ten trend jest kontynuowany. W mijającym tygodniu indeks sWIG80 zdołał pokonać lokalny szczyt z jesieni ub.r. i znalazł się najwyżej od czerwca ub.r.

Zdrowym objawem jest też rosnąca siła relatywna małych spółek.

Oczywiście trudno zakładać, że hossa będzie przebiegała gładko - korekty po drodze to rzecz normalna. Niemniej wydaje się, że do cyklicznych szczytów daleka droga.

Obligacje

Bolesne negocjacje Grecji z wierzycielami nie wywołały obaw o pozostałe kraje peryferyjne strefy euro. W przeciwieństwie do lat 2010-2011, tym razem rentowność Hiszpanii, Włoch czy Portugalii pozostaje blisko minimów. To bez wątpienia efekt zapowiedzianego skupu obligacji przez Europejski Bank Centralny w ramach operacji QE.

 

Surowce i waluty

Rynek ropy naftowej przeżył dynamiczne odreagowanie. Trudno tu o jednoznaczny wyrok co dalej, warto jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze rynek jest bliski tzw. wykupienia (o czym informuje wskaźnik RSI). Po drugie doświadczenie podpowiada, że często - zanim następuje definitywna zmiana trendu ze spadkowego na wzrostowy - musi mieć miejsce faza przejściowa (tzw. konsolidacja). Na razie mieliśmy tylko mocne odbicie, zaś w sferze fundamentalnej perspektywy są mgliste (ciągle duża podaż ropy w USA).

tomasz.hondo@quercustfi.pl

 

Wszystkie wiadomości

INFO

ZAGŁOSUJ

Najwyższe stopy zwrotu w drugim półroczu dadzą:

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna