szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI
TRENDY I TENDENCJE

13-01-2022

Od pesymizmu do optymizmu

Bądź na bieżąco! Zapisz się na NEWSLETTER

Początek nowego roku na GPW wygląda imponująco. Jeszcze nie minęła połowa stycznia, a WIG już zdążył znaleźć się prawie 6% na plusie. To osiągnięcie wyraźnie odbiegające w górę od historycznej normy (i co ciekawe "konsumujące" w ponad połowie tę całoroczną normę).

Tak udane wejście w nowy rok, to w dużym stopniu pokłosie słabej końcówki 2021 roku, kiedy to WIG znalazł się w okolicy 5-miesięcznego minimum. Wtedy akcje na GPW były mocno wyprzedane wg np. popularnego oscylatora RSI. Teraz sytuacja odwraca się jednak o 180 stopni. RSI jest już o kroczek od strefy wykupienia. Innymi słowy, silny pesymizm rynkowy z końcówki grudnia szybko zamienia się w silny optymizm. Więcej na ten temat powie nam być może dzisiejszy cotygodniowy odczyt wskaźnika nastrojów Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zaś w poniedziałek opublikujemy najnowszą wartość naszego Barometru Nastrojów na GPW, który już w ostatnim tygodniu znalazł się o krok od strefy silnego optymizmu.

Reasumując, początek roku na GPW wygląda imponująco, co wiąże się z gwałtownym przejściem od mocno pesymistycznych do coraz bardziej optymistycznych nastrojów rynkowych.


tomasz.hondo@quercustfi.pl

Artykuł wyraża poglądy autora i nie stanowi oficjalnej rekomendacji Quercus TFI S.A.

Wszystkie wiadomości

INFO

Quercus TFI S.A.

ZAGŁOSUJ

Podwyżki stóp w Polsce skończą się w:

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna