szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI
SZUKAMY PEREŁEK

26-11-2014

MCI: spółka portfelowa z zaleceniem "kupuj"

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na NEWSLETTER

"Kupuj" - taką rekomendację podtrzymał dom maklerski BGC Istanbul dla akcji Indeks Bilgisayar, lidera tureckiego rynku dystrybucji produktów IT o rocznych przychodach bliskich miliardowi dolarów  (w ofercie firma ma ponad 200 światowych marek). Drugim największym akcjonariuszem Indeksu jest MCI Management (ma 23% akcji), które w naszej rubryce "Szukamy perełek" zagościło po raz pierwszy w styczniu br.

Indeks, to zdaniem BGC spółka charakteryzująca się szybkim wzrostem. Przychody rosły średnio o 12,8% rocznie w ostatnich 10 latach i na tym według prognoz jeszcze nie koniec. Broker spodziewa się, że w latach 2013-2017 sprzedaż może rosnąć nawet o 30% rocznie - nie tylko za sprawą rozwoju tureckiego rynku IT, ale też dzięki kontraktowi na dystrybucję produktów amerykańskiego giganta Apple oraz wprowadzeniu do oferty sprzętu GSM we współpracy z Turk Telekom.

BGC uwagę zwraca też na stabilną politykę dywidendową  (od 2009 r. Indeks przeznaczał na wypłaty dla akcjonariuszy średnio połowę zysków).

Chociaż akcje Indeksu sprawują się w tym roku lepiej niż główny indeks tureckiej giełdy, to według brokera są nadal tanie. Wskaźnik ceny do prognozowanych zysków na rok 2015 to 10,9. Z kolei skorygowany wskaźnik EV/EBITDA (EV = kapitalizacja + dług netto, EBITDA = zysk operacyjny + amortyzacja) to według prognoz BGC zaledwie 2,9. Jednocześnie na podstawie modelu DCF analitycy brokera szacują, że kurs akcji powinien być ponad 70% powyżej obecnego poziomu.

 

Wszystkie wiadomości

INFO

ZAGŁOSUJ

Na koniec IX 2020 S&P 500 będzie:

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna