szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI

26-11-2021

Czy listopadowa zawierucha na GPW to jedynie chwilowy epizod i okazja, czy może dopiero pierwsza część większego ruchu wpisującego się w cykl Kitchina? Zerkamy zarówno na pozytywne, jak i negatywne argumenty.

Wszystkie wiadomości

25-11-2021

Jeśli wierzyć wskaźnikowi P/E, statystyczna spółka na polskiej giełdzie stała się właśnie dość tania - przeciętna wartość tego wskaźnika spadła poniżej progu 10,0. Ale wniosków tych zupełnie nie potwierdza tym razem wskaźnik P/BV, który historycznie bywał nawet lepszym drogowskazem.

Wszystkie wiadomości

24-11-2021

Źródło: Unsplash

Zgodnie z tradycją umocnienie dolara z jednej strony uderzyło w krajowe aktywa, a z drugiej zwiększyło przeliczone na PLN stopy zwrotu z aktywów zagranicznych. Czy dolar jest już zbyt drogi? Globalny indeks dolarowy jest dopiero w połowie drogi od cyklicznych dołków do szczytów.

Wszystkie wiadomości

23-11-2021

Akcje małych spółek przeżywają najgłębszą od roku korektę spadkową. Dobra wiadomość - stały się "wyprzedane" najmocniej od ... marca 2020. Kluczowa będzie obrona ważnych technicznych poziomów wsparcia, które stoją na drodze do trwalszej zmiany trendu.

Wszystkie wiadomości

22-11-2021

Faza spadkowa cyklu Kitchina, która historycznie w sześciu na siedem przypadków przyniosła zniżkę WIG nie mniejszą niż 26 proc., wyraźnie opóźnia się względem teoretycznego terminu. Czy uda się jej uniknąć?

Wszystkie wiadomości

19-11-2021

WIG, który jeszcze w październiku imponował siłą relatywną w porównaniu z rynkami zagranicznymi, w ostatnich dniach skorygował się już o ponad 6% mimo nowych rekordów na Wall Street i jest blisko stanu krótkoterminowego wyprzedania.

Wszystkie wiadomości

18-11-2021

Kolejny miesiąc pod znakiem dalszego osłabienia chińskiego impulsu kredytowego. Jeśli wierzyć historycznym zależnościom, ta tendencja zapowiada dalsze spowolnienie w globalnej gospodarce, trwające przynajmniej do wiosny 2022.

Wszystkie wiadomości

17-11-2021

Najnowsze dane na temat wpłat i umorzeń na polskim rynku funduszy inwestycyjnych pokazują przyspieszenie wycofywania kapitałów z funduszy dłużnych, a jednocześnie kontynuację dobrej passy funduszy z udziałem akcji w portfelach.

Wszystkie wiadomości

16-11-2021

Monitorowany przez nas globalny barometr koniunktury gospodarczej OECD po wielomiesięcznym rajdzie zaczął powoli zakręcać w dół. Sprawdzamy co takie sygnały zapowiadały rodzimemu rynkowi akcji w przeszłości.

Wszystkie wiadomości

15-11-2021

Zyski amerykańskich korporacji w III kwartale kontynuowały gwałtowną poprawę. W przyszłym roku analitycy oczekują nadal wzrostu zarobków, choć już w znacznie spokojniejszym tempie. Pod lupę bierzemy też kwestię wycen akcji na Wall Street.

Wszystkie wiadomości

Strony

INFO

Quercus TFI S.A.

ZAGŁOSUJ

Inflacja CPI w Polsce (r/r) dojdzie w najbliższych mies. maksymalnie do ok.:

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna