szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI

19-07-2021

Źródło: Unsplash

Niemal zerowe stopy procentowe i rekordowy skup aktywów (QE) okazały się zgodnie z naszymi przypuszczeniami potężną lokomotywą hossy na Wall Street. Dynamiczne wyjście gospodarek z recesji i atak inflacji sprawiają jednak, że Fed powoli zaczyna oswajać rynki z myślą o wygaszeniu QE.

Wszystkie wiadomości

16-07-2021

Źródło: Unsplash (N. Fewings)

Czerwiec przyniósł wreszcie przerwę w trwającym niemal nieustannie od grudnia osłabieniu chińskiego impulsu kredytowego. Sęk w tym, że potencjalne skutki tego osłabienia zgodnie z historycznymi prawidłowościami dopiero dadzą o sobie znać.

Wszystkie wiadomości

15-07-2021

Z jednej strony rynek zgadza się z amerykańskim bankiem centralnym, że wysoka inflacja jest przejściowa, a z drugiej oczekuje, że już w sierpniu Fedu zasygnalizuje nadchodzący koniec QE, czyli jednego z filarów ultra luźnej polityki monetarnej - wynika z najnowszego sondażu BofA wśród zarządzających.

Wszystkie wiadomości

14-07-2021

5-9 miesięcy - tyle czasu pozostało jeszcze globalnemu barometrowi gospodarczemu do osiągnięcia szczytu cyklu koniunkturalnego, jeśli wierzyć historycznym prawidłowościom.

Wszystkie wiadomości

13-07-2021

Kolejny rekord cen mieszkań w Polsce w I kwartale wg eurostatowskiego indeksu HPI to w połączeniu z rekordem WIG-u okazja, by porównać długoterminowe trendy na obu rynkach.

Wszystkie wiadomości

12-07-2021

Źródło: Unsplash

Pokazujemy cztery wskaźniki dotyczące sytuacji na amerykańskiej giełdzie, które z miesiąca na miesiąc szybko zmniejszają dystans względem historycznych ekstremów, z czasów m.in. bańki internetowej, ale jeszcze do nich nie dotarły.

Wszystkie wiadomości

09-07-2021

Czy tematy związane z hasłem "reflacja" powrócą do łask po trwającej od kilku miesięcy zadyszce? Indeks rynków wschodzących i rentowność obligacji dotarły w okolice ważnych poziomów wsparcia.

Wszystkie wiadomości

08-07-2021

Okazuje się, że od marca ub.r. WIG przez większość czasu trzyma się ścieżki, po jakiej średnio rzecz biorąc wychodził w przeszłości z największych rynków niedźwiedzia. Ścieżka ta sugeruje jeszcze ponad 20-proc. potencjał wzrostowy.

Wszystkie wiadomości

07-07-2021

Wskaźniki CAPE i cena do wartości księgowej wykonały w czerwcu kolejny krok w kierunku rekordów z czasów bańki internetowej z przełomu wieków, ale ciągle dzieli je od nich wyraźny dystans. A na GPW wyceny pozostają umiarkowane.

Wszystkie wiadomości

06-07-2021

Analitycy podnoszą swe prognozy zysków polskich spółek w ślad za idącymi w górę notowaniami. Rekordy wszech czasów WIG-u mają potwierdzenie w postaci rekordowego poziomu szacowanego zysku na akcję (EPS).

Wszystkie wiadomości

Strony

INFO

ZAGŁOSUJ

Kiedy większa (>10%) korekta spadkowa S&P 500?

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna