szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI

25-10-2021

Najwyższa od dekad inflacja, drożejąca ropa i problemy podażowe prowokują do porównywania obecnej sytuacji do stagflacji lat 70-tych, która przyniosła cios wycenom zarówno akcji jak i obligacji. Ale stagflacja to nie tylko inflacja, ale też wzrost bezrobocia – a to tymczasem ciągle spada.

Wszystkie wiadomości

22-10-2021

Zakończenie korekty spadkowej przez amerykański indeks zbiegło się w czasie z nowym rekordem wskaźnika wyprzedzającego Conference Board LEI. Ale ten sam barometr kryje w sobie również element ryzyka - jego roczna zmiana (LEI YoY) coraz mocniej zakręca w dół.

Wszystkie wiadomości

21-10-2021

Trudno byłoby dowodzić, że najnowsze dane z rynku funduszy świadczą o euforii inwestorów odnośnie rodzimej giełdy. Wręcz przeciwnie, mimo nowych rekordów na GPW wrzesień przyniósł ... odpływy netto z funduszy polskich akcji największe od prawie roku.

Wszystkie wiadomości

20-10-2021

Piąta w tym roku podwyżka stóp procentowych przez węgierski bank centralny dolewa oliwy do rozpalonych oczekiwań na dalsze zaostrzenie polityki monetarnej również w Polsce. Sprawdzamy jak na tle Węgier i Czech wygląda poziom stóp i rentowności obligacji w naszym kraju.

Wszystkie wiadomości

19-10-2021

Źródło: Unsplash

Indeks cen "spot" szeroko pojętych surowców właśnie pokonał historyczne maksima sprzed ponad dekady. Ten sam indeks, ale w wersji futures, jest jednak sporo niżej, co przypomina o praktycznych trudnościach związanych z inwestowaniem w surowce.

Wszystkie wiadomości

18-10-2021

Bierzemy pod lupę trzy ważne sygnały: pierwszą podwyżkę stóp, podwojenie wartości WIG-u, wyhamowanie zwyżki globalnego barometru gospodarczego. Historyczne ścieżki po takich sygnałach dają obraz nieco bardziej kapryśnej koniunktury w kolejnych kilkunastu miesiącach.

Wszystkie wiadomości

15-10-2021

Według historycznego wzorca sezonowego po słabym wrześniu począwszy od października znów rosną szanse na zwyżkę amerykańskiego S&P 500.

Wszystkie wiadomości

14-10-2021

Jeszcze nigdy dotąd w swej 15-letniej historii indeks skarbowych obligacji hurtowych TBSP nie spadł do poziomu najniższego od ponad półtora roku. Do rekordu zbliża się też zasięg trwającej wyprzedaży. Jakie są argumenty za i przeciw kupowaniu przecenionych papierów?

Wszystkie wiadomości

13-10-2021

Krajowy indeks giełdowy w poniedziałek znalazł się ponad 100% powyżej dna pandemicznej wyprzedaży z marca 2020. Sprawdzamy co w przeszłości działo się z notowaniami akcji na GPW po odnotowaniu podobnej skali zwyżki.

Wszystkie wiadomości

12-10-2021

Indeks WIG-banki jest coraz bliżej rekordu wszech czasów z 2007 roku, którego nie udało mu się pokonać przy poprzednich próbach, w latach 2014 i 2018. Siłą napędową sektora jest dramatyczna poprawa wyników finansowych, które wcześniej pogrążyły m.in. cięcia stóp procentowych.

Wszystkie wiadomości

Strony

INFO

Quercus TFI S.A.

ZAGŁOSUJ

Rentowność polskich obligacji 10-letnich do końca 2022 roku urośnie maksymalnie do:

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna