szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI

18-01-2022

Rentowność obligacji skarbowych stałokuponowych po raz pierwszy od czterech lat zawędrowała powyżej średniej stopy dywidendy na GPW. Na korzyść akcji przemawia natomiast oczekiwany wzrost dywidend w najbliższych latach.

Wszystkie wiadomości

17-01-2022

Źródło: Unsplash

Fala osłabienia amerykańskiej waluty na początku roku bardzo pomogła notowaniom akcji na GPW. W ostatnich dniach dolar stał się jednak wyprzedany najmocniej od ponad roku. W dalszej części roku USD pomagać może perspektywa zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną.

Wszystkie wiadomości

14-01-2022

Źródło: Unsplash (S. Backes)

Na amerykańskim rynku akcji początek roku okazuje się wyjątkowo słaby w porównaniu z historyczną normą. Zarówno S&P 500, jak i indeks małych spółek Russell 2000 znów przymierzają się do testowania ważnych linii wsparcia.

Wszystkie wiadomości

13-01-2022

WIG rozpoczął nowy rok w imponującej formie, zostawiając historyczną normę daleko w tyle. To pokłosie mocno negatywnych nastrojów rynkowych z końcówki grudnia, które teraz dla odmiany stają się coraz mocniej rozgrzane.

Wszystkie wiadomości

12-01-2022

Od czasu wybuchu pandemii tempo rozwoju wydarzeń na amerykańskim rynku pracy jest niespotykanie błyskawiczne. Najpierw rekordowo szybki skok bezrobocia, a teraz rekordowo szybkie zejście stopy bezrobocia poniżej progu 4%. Za tymi trendami najwyraźniej nie nadąża Rezerwa Federalna.

Wszystkie wiadomości

11-01-2022

Rentowność polskich obligacji skarbowych z terminem wykupu za 10 lat przekroczyła właśnie próg 4 proc. O krok od tego pułapu jest też średnia ważona rentowność z całego koszyka obligacji stałokuponowych. Dla porównania, przed rokiem była ona ... bliska zeru.

Wszystkie wiadomości

10-01-2022

Amerykański ISM Manufacturing najniżej od 11. miesięcy, unijny Economic Sentiment Indicator najniżej od 7. miesięcy - to kolejne odczyty szybkich wskaźników koniunktury, sygnalizujące postępującą zadyszkę w gospodarkach po okresie okołopandemicznego boomu.

Wszystkie wiadomości

07-01-2022

Trzy bardzo udane lata dla akcji amerykańskich oraz rodzimych małych i średnich spółek (a zarazem już trzynaście lat bez większego rocznego spadku w USA), a jednocześnie rekordowe straty z obligacji stałokuponowych – tak wygląda nasza zaktualizowana inwestycyjna „tablica Mendelejewa”.

Wszystkie wiadomości

05-01-2022

Indeksy małych i średnich firm na warszawskiej giełdzie przyniosły najwyższe stopy zwrotu w ubiegłym roku, potwierdzając długoterminową normę.

Wszystkie wiadomości

04-01-2022

Dziś według oczekiwań ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej po raz czwarty w tym cyklu ma podnieść stopę referencyjną. Skorzystają obligacje zmiennokuponowe, z kolei akcjom tak długie serie podwyżek w przeszłości szkodziły.

Wszystkie wiadomości

Strony

INFO

Quercus TFI S.A.

ZAGŁOSUJ

Najlepsza inwestycja na 2022 rok

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna