szukaj

napisz do nas Zamknij

Prosimy wpisać swoje dane, odezwiemy się do Państwa w najbliższym czasie.

Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI Quercus TFI

17-02-2020

Mamy właśnie ostatnią średnioterminową falę wielkiej hossy trwającej od 2009 roku – taki kontrowersyjny wniosek płynąć może z podobieństwa obecnej sytuacji do tej z końcówki lat 90., które analizujemy z powodzeniem już od dłuższego czasu.

Wszystkie wiadomości

14-02-2020

Inflacja w naszym kraju wyniosła w styczniu aż 4,4% r/r - najwięcej od 2012 roku. I pozostawiła daleko w tyle stopy procentowe i rentowność lokat oraz obligacji. Erozja wartości nabywczej pieniądza przypomina o tym, że ... warto inwestować.

Wszystkie wiadomości

13-02-2020

Cząstkowe dane za IV kwartał sugerują, że wcześniejszy spadek zysków spółek z S&P 500 okazał się chwilowy. Nowe rekordy zysków współgrają z nowymi rekordami cen akcji. Zastanawia natomiast to czy tempo zwyżki notowań nie stało się zbyt szybkie.

Wszystkie wiadomości

12-02-2020

W pięciu na sześć przypadków wzrost globalnego wskaźnika OECD do poziomu najwyższego od 10. miesięcy zapowiadał kontynuację hossy na giełdach - wynika z naszej analizy.

Wszystkie wiadomości

11-02-2020

Jeszcze na jesieni ub.r. wyceny na GPW były na poziomach kryzysowych, o czym pisaliśmy. Teraz stopniowo się "normalizują". Ale czy jest już dla odmiany drogo?

Wszystkie wiadomości

10-02-2020

Wcześniejsze turbulencje na krajowym rynku akcji okazały się – jak zwykle z dużym opóźnieniem – dyskontowaniem znacznego spadku dynamiki polskiego PKB. Tymczasem faza spowolnienia w gospodarce jest już na zaawansowanym etapie według historycznych standardów.

Wszystkie wiadomości

07-02-2020

Stratedzy największego amerykańskiego banku proponują zmiany w rekomendowanym portfelu. To dobra okazja, by przyjrzeć się zasadom jego konstrukcji.

Wszystkie wiadomości

06-02-2020

S&P 500 odrobił już całe straty związane m.in. z obawami przed koronawirusem. Gorzej sytuacja wygląda na rynkach wschodzących, ale nawet w ich przypadku nie została naruszona struktura trendu wzrostowego.

Wszystkie wiadomości

04-02-2020

Jeszcze pół roku temu odsetek nisko wycenionych firm na GPW wg naszej definicji był najwyższy od siedmiu lat. Ostatnio szybko się zmniejsza, choć na tym etapie nie powiedzielibyśmy, że mamy już niedobór spółek z niskimi wycenami.

Wszystkie wiadomości

04-02-2020

Styczniowa korekta na giełdach została zbuforowana przez drożejące złoto i dolara. Nasze statystyki przypominają też, że krótkoterminowa zmienność nie powinna przesłaniać długoterminowych wyników inwestycyjnych.

Wszystkie wiadomości

Strony

INFO

ZAGŁOSUJ

W IV kw. wzrost PKB zmalał do ok. 3% r/r. Ile wyniesie w całym tym roku?

© 2007-2013 Quercus TFI S.A.

Wykonanie: VOBACOM

Polityka plików cookies

Nota prawna